Ako zastaviť psa od obžúvania topánok

1. Dýchať

Dokonca ak aj váš pes má stále v zuboch topánky z krokodílej kože za 600 eur, urobte hlboký nádych, výdych a upokojte sa. Potom vyberte vysoko cenený pamlsok a potichu ho vymeňte za topánku. Pochváľte ho zato, že sa vzdal topánky a absolútne odolajte nutkaniu potrestať ho. Dostanete vašu topánku naspäť oveľa rýchlejšie s menšími škodami, ak ju pokojne vymeníte, akoby ste ho mali naháňať po dome. Ak psa potrestáte bude si topánku nabudúce viac chrániť.

2. Pso-vzdorná

.. domácnosť na predmety, ktoré nechcete, aby pes obžúval. V tomto prípade zavrite topánky do botníka. Je to ozaj také jednoduché. Často váš manažment je jednoduchší ako tréning.

3. Ohraničiť

Obmedzte pohyb psa po dome na menšie oblasti, kde nemôže narobiť veľa škody. Predchádzajte prístupu psa na miesta, kde sa môžu povaľovať zvodné, žuvateľné predmety v jeho dosahu. Použite detské zábrany, vodítka, klietky, .. aby ste obmedzili aktivity psa a oblasti kde ich vykonáva.

4. Dajte mu vhodné veci na hryzenie

Vhodné v tomto prípade znamená bezpečné, zdravé a také, ktoré má rád. Ak nechce žuvať to, čo ste mu vybrali a kúpili, pokračujte v hľadaní až kým nenatrafíte na niečo čo žuvať chce. Nie každý pes chce žuvacie kosti, či zvieracie parohy. Pamätajte, že kožené topánky sú len dobre ukryté zviera - nie veľmi odlišné od sušeného prasačieho uška či hovädzej kože. Kľúčom je nájsť tú pravú alternatívu k daným topánkam. Napríklad taký Kong naplnený dobrotami, by mohol predstavovať vhodnú vec na žuvanie.

5. Posilnite jeho cvičenie

Sú tu psychické cvičenia, ako aj fyzické. Ak však každý deň trénujete so psom na maratón, chôdza na vodítku váš problém nevyrieši. Kráčanie je príjemná aktivita, ale cvičenie znamená, že keď skončíte, pes sa s vyplazeným jazykom a blaženým výrazom natiahne unavený na podlahu a bude spať.

Takže môžete skúsiť vzrušujúcu hru na nosenie, alebo vychádzku po lúkach kde pes môže šťastne pobehovať okolo vás. Tiež to môžu byť hry na hľadanie, alebo rôzne druhy logických hier. Ide o to, aby ste povzbudili svojho psa k premýšľaniu.


Zdroj

Prevzaté z:

https://www.whole-dog-journal.com/issues/12_5/features/Problem-With-Dogs-Chewing-Shoes_16118-1.html