Pravidlá hry s preťahovadlom

1. Váš pes by mal čakať na pozvanie k hre. Povedzte psovi, aby čakal, potom podržte preťahovadlo. Ak skočí po ňom bez vyzvania, povedzte "nie" / "ups" a schovajte hračku za chrbát. Opakujte až pokiaľ nebudete schopný držať hračku pred vami a pes bude čakať.

Preťahovadlo

2. Teraz dajte psovi povolenie na zahryznutie sa do hračky: "chyť" / "drž" (alebo akýkoľvek povel, ktorý používate). Nechajte psíka ľubovoľne ťahať s hračkou, kľudne môže aj vrčať zatiaľ čo drží svoj koniec. Psa pri hre povzbudzujte: "áno" / "šikovný"  ...

Preťahovadlo

3. Príležitostne požiadajte psa aby "pustil" alebo "vymenil" (podľa toho, ktorý povel ovláda, ale jeden z nich by mal ovládať veľmi dobre ak sa chcete hrať s preťahovadlom) preťahovadlo, za oba úkony ho pochváľte alebo odmeňte, keď preťahovadlo pustí. Potom sa môžete vrátiť opäť k bodu 1. Tiež nie je na škodu, ak psíka z času na čas necháte preťahovanie vyhrať a preťahovadlo si "uchmatnúť pre seba".

Preťahovadlo

4. Ak by sa vás v akomkoľvek kroku dotkli zuby psa povedzte "ups" / "nie" a hračku dajte preč na pár minút.  Potom môžete iniciovať hru opäť.

 

Zabávajte sa!

Tak je to! Nezaujímam sa  o to kto vyhrá. Môžete to striedať. Nezaujímam sa kto iniciuje hru: Či príde pes s hračkou a vyzve ma do hry, alebo ja zoberiem hračku a začnem hru. Je tu len jedno jediné pravidlo: Bavte sa!


Zdroj

Prevzaté z:

https://www.whole-dog-journal.com/issues/19_12/features/Rules-for-Playing-Tug_21569-1.html