So psom na dovolenku: Toto určite NEnechajte doma

Chystáte sa na túru, výlet či dovolenku aj so svojím štvornohým miláčikom?

Máme pre vás 7 produktových tipov na drobnosti, ktoré sa vám môžu hodiť. 

Slabý pitný režim a následná dehydratácia, prehriatie, vyčerpanie z tepla alebo z náročného športového výkonu – dlhej prechádzky, rôzne zranenia spôsobené únavou a chôdzou po nerovnom teréne, útoky kliešťov…

To všetko vie potrápiť na dovolenke nielen ľudí, ale aj psíkov.

Zozbierali sme pre vás praktické tipy, ktoré máme odskúšané a ktoré nám zachránili nejeden výlet. 

Plávacia vesta pre psov 

Chystáte sa k vode a váš psík sa správa ako obojživelník a neviete ho z nej dostať? Zaobstarajte mu plávaciu vestu. Hodí sa aj skúseným plavcom, psovi nielen pomáha, ale mu aj šetrí energiu pri plávaní. Je vhodná aj ako bezpečnostná pomôcka pri výletoch loďou či člnom. Na chrbte má ucho, za ktoré je možné psa vytiahnuť z vody alebo mu upravovať smer pri plávaní. Má reflexné prvky pre lepšiu viditeľnosť psa vo vode a je navyše aj pohodlná vďaka prepracovanému anatomickému tvaru. Na našom e-shope nájdete napríklad Flamingo Swim Life Jacket pre psíkov od 7,5 – 10 kg.

Cestovná skladacia miska na vodu 

Skvelá na dlhšie cesty autom, na turistiku a výlety. Prenosná cestovná skladacia miska na vodu vyrobená z nezávadného silikónu je veľmi ľahučká a skladná. Niektoré modely majú aj praktickú karabínku na zavesenie, aby ste si ju mohli pripnúť napríklad na ruksak a prirodzene nechali vyschnúť. Misky máme dostupné v rôznych objemoch a farbách a okrem vody sú vhodné aj na kŕmenie, keďže sa ľahko udržiavajú. 

Chladiaca podložka pre psa 

Výborná na cestovanie autom a na dovolenky je chladiaca podložka pre psa. Keď si na ňu psík ľahne, dochádza k edndotermickej reakcii – podložka absorbuje teplo, ktoré pes vydáva. Netreba ju teda chladiť v chladničke – psa nechladí mechanicky, takže sa nemusíte obávať prechladnutia či prílišného schladenia. Ak ju však potrebujete využiť pri tropických dňoch, môžete ju pred použitím vložiť do chladničky, aby ste jej funkcionalitu podporili. Je výbornou pomôckou aj pre tých, ktorí trávia letné dni v práci a psíka nechávajú doma a obávajú sa prehriatia. Podložka sa sama reaktivuje po tom, čo ju psík opustí – po jeho návrate je opäť pripravená na použitie. 

Bandáž na labky

K letu patria aj častejšie zranenia a nevyhýbajú sa ani psíkom. Vezmite do lekárničky aj bandáž na labky. Nezaberie veľa miesta a dokáže vám zachrániť túru či dlhšiu prechádzku. Vďaka technológii EasyTear® nepotrebujete pri jej použití nožnice. Je odolná voči vode a potu a psíka neškrtí. 

Prvá pomoc pri otrave

Nielen ľudí vedia postihnúť na dovolenke tráviace ťažkosti. Pre psíkov ako prvá pomoc výborne funguje Entero Zoo, dietetický veterinárny prípravok, detoxikačný gel. Pri prechode zažívacím traktom psa viaže stredne molekulárne toxické látky, zlé baktérie  a alergény a prirodzene ich odvádza z organizmu. Týmto spôsobom zmierňuje priebeh infekčných hnačiek, otráv a alergických ochorení a zlepšuje celkovú odolnosť organizmu. Návod na aplikáciu nájdete v balení. 

Repelent alebo repelentný obojok 

Kliešte číhajú už takmer všade, preto nezabudnite psíka pravidelne prezerať. Ako prevencia výborne slúžia repelentné spreje na prírodnej báze alebo repelentné obojky. Nemusíte mať obavy, inovatívne prípravky neobsahujú chemické insekticídy, no aj tak majú vysokú účinnosť. 

Sáčky na exkrementy

Biologicky rozložiteľné sáčky na báze kukuričného škrobu využijete kdekoľvek. Dajú sa vložiť do zásobníka, ale môžete si pár hodiť len tak do batohu a nezaberajú takmer žiadne miesto. Jedna rolka obsahuje 15 trhacích sáčkov.

A to najdôležitejšie na záver. Sem to asi ani nemusíme písať – ale v žiadnom prípade nenechávajte psa v aute, ani chvíľu a ani v tieni s priotvoreným okienkom. Aj keby neboli vysoké teploty – cez okno môže vletieť včela a v panike psa uštipnúť, môžete sa neplánovane zdržať, môžete naraziť na proaktívneho okoloidúceho, ktorí zalarmuje políciu (právom!) a môžete sa vrátiť k rozbitému okienku. Znie to ako keby sme vám podsúvali hororové scenáre, no opatrnosť a predvídavosť je v tomto prípade na prvom mieste – deti ani domáce zvieratá v odstavenom aute bez prítomnosti dospelej zodpovednej osoby nemajú čo robiť.