Poradňa

Výrobcovia / značky

Doprava a platba

Doprava

Vernostné zľavy

Vernostné zľavy

Blog

1 2 3 >>
Stráca Váš starnúci pes sluch?

Ak máme to štastie, že sa nám psíky dožijú dôchodkového veku, väčšina z nich môže v tomto čase strácať sluch, čo môže z rôznych dôvodov zapríčiniť aj ich smrť. V článku je popísaných 5 vecí, ktoré môžete robiť, keď Váš starnúci pes začne strácať sluch.

viac
Ako zastaviť psa od obžúvania topánok

Skoro na každú výzvu v psom správaní, je tu najmeneť päť relatívne jednoduchých vecí, ktoré môžete  urobiť, aby ste znížili počet kritických okamihov a redukovali opätovné objavenie nežiadúceho správania. "Akčný plán" je novodobý rámec, ktorý vám ponúka päť jednoduchých riešení pre jedno z bežných, neželaných správaní sa psa. Vyberte si, ktorý sa vám najviac páči.

viac
Pravidlá hry s preťahovadlom

Niektorí tréneri sú proti preťahovaniu sa so psom, argumentujú pritom s dominanciou a agresiou. Novodobí tréneri však rozoznávajú, že pokiaľ sa hráte s preťahovadlom spôsobom, ktorý nevyvoláva nechcené správanie, môže byť táto hra veľmi prínosná. Preťahovanie je dobré cvičenie, ktoré môže posilniť požadované správanie a nemá nič dočinenia s dominanciou. Tu ponúkame pár dôležitých pravidiel pre bezpečnú a prínosnú hru...

viac
10 najdôležitejších veci, ktoré naučiť šteniatko

Vaše šteniatko sa učí svoje najdôležitejšie zručnosti prostredníctvom množstva vhodných socializačných techník a pozitívneho výcviku. Na túto tému radí cvičiteľka psov Pat Miller.

viac
Ako naučiť psa povel HĽADAJ

Čuchacie práce sú skvelým cvičením pre psov! Základná práca s vôňami alebo čuchacie či interaktívne hry dokážu psa vyčerpať rovnako ako ťažké fyzické cvičenie. Skúste to! Radí cvičiteľka psov Pat Miller.

viac
Tri dôvody prečo psy ignorujú naše povely

Trénerka psov Nancy Trucker v  článku hovorí o tom, ako pomôcť psovi počuť a pochopiť vaše povely tak, aby na ne vedel a chcel odpovedať.

viac
Je Váš pes rozmaznaný?

„Žiť pohodlne sa nepočíta, byť ctižiadostivý a náročný áno ...“ Autorka článku Pat Miller sa s nami podelila so svojimi názormi a radami na tému rozmaznaných psov.

viac
Zastavte dožadujúce správanie sa Vášho psa

Niektoré zo psov majú tzv. „dožadujúce“ správanie sa. Pri niektorých psíkoch to môže byť milé, ale pri iných neskutočne otravné a deštruktívne. Naučte svojho psa lepšiu cestu, ako dostať to, čo chce. Môže vám k tomu pomôcť pár rád od chovateľky a cvičiteľky psov Pat Miller, ktoré nájdete v tomto článku.

viac
Ako naučiť psa hygiene

Na celom svete nie je pravdepodobne pes, ktorý nikdy nemal „nehodu“ na neželanom mieste (v dome, na koberci, ...). Je to neodvratné a nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíte. Ideálny stav je, ak „nehôd“ je len pár, ale čo robíte, keď sa stanú? Možno to záleží od okolností, ale tu ponúkame pár rád ako predísť neželaným „nehodám“ v domácnosti.

viac
Chôdza na voľnom vodítku: Tréning, aby pes neťahal

Opäť má psík na prechádzke svoju hlavu a ťahá vás  zľava doprava? Známa trénerka a odborníčka na správanie psov Nancy Trucker  v článku rozpráva o tom, ako odstrániť ťahanie psa na vôdzke.

viac
Separačná úzkosť u psov: Symptómy a ako zmeniť správanie psa

„Psy, ktoré nemôžu ostať o samote, alebo psy, ktoré majú deštruktívne či rušivé správanie, trpia tzv. separačnou úzkosťou a stresom z izolácie. Tieto psy nie sú nevychované,  len potrebujú pomoc.“ (Pat Miller)

viac
Prečo psy kňučia a ako s tým bojovať?

Kňučanie. Mnohí z psíčkárov to dôverne poznajú.  Zamysleli ste sa však, že kňučanie môže mať viacero príčin?

viac
Ako kŕmiť psa

Problematika kŕmenia je pomerne obšírna. Preto sa ju pokúsime poňať čo najjednoduchšie a nezahltiť Vás kvantom informácií o tom, čo Váš psík jesť má a čo nie. Zoberme to teda pekne po poriadku.

viac
Ako vybrať správne meno pre psíka

Vybrať meno pre psa? Pre jedného dilema, pre druhého nie. V oboch prípadoch je to však úloha na ktorú by ste sa mali zodpovedne pripraviť. V tomto článku Vám nechceme predostierať tisíc rôznych psích mien, tie nájdete ľahko na internete. Skôr Vám chceme poradiť, ako postupovať, aby ste vybrali to „pravé“ meno.

viac
Čo robiť so psíkom počas dovolenky

Nadišiel čas dovoleniek a Vy ešte stále váhate, čo urobíte so svojim psíkom? V podstate máte na výber z nasledovných možností: vziať psa so sebou, dočasne psa ubytovať v psom hoteli, zveriť psa do opatery rodiny alebo známych, tiež existuje „výmenná služba“, kedy si psičkári navzájom počas dovoleniek opatrujú psov. Každé z uvedeného má svoje výhody aj nevýhody.

viac
1 2 3 >>
Informácie Sociálne siete Kontakt

Facebook

 

Google+

 

 

Youtube

Prevádzka a sklad:

plnamiska.sk

Za Plavárňou 3

010 08 Žilina

 

Otváracie hodiny:

Pon - Pia    09:00 - 17:00

Sob - Ned   ZATVORENÉ


+421 918 605 670

info@plnamiska.sk

Copyright 2013 - 2018 © plnamiska.sk