Doprava zdarma už od 39€


Výrobcovia / značky

Vernostné zľavy až 10%Blog

1 2 >>
Najlepšie zimné bundy 2018
Pridané: 02.10.2018

Bývate v oblasti, kde sú silné zimy? Radi sa prechádzate so psíkom po zamrznutých a zasnežených lúkach? Tak práve pre vás tu máme hodnotenie zimných oblečení rôznych značiek, ktoré pripravila Nancy Trucker, popredná trénerka psov.

viac
Ako sa správne starať o zuby Vášho psa
Pridané: 27.08.2018

Je čas, aby ste sa naučili niečo o zuboch svojho psa: Ako zdravé zuby vyzerajú a ako im pomôcť aby boli zdravé?

viac
10 ľudských jedál vhodných pre psa
Pridané: 20.08.2018

Mnoho bežných jedál v ľudskom jedálničku je vhodných aj pre psa. Nektoré, samozrejme, sú nebezpečné, ako cibuľa, hrozno či čokoláda. Potom tu máme také, ktoré síce nebezpečné nie sú, ale nemali by sme ich psovi dávať napr. zmrzlina alebo slanina. Všeobecne je ľudské jedlo pre psa nevhodné a nezdravé až na výnimky z ktorých vám pár uvádzame v nasledujúcich riadkoch.

viac
Akú zeleninu môže a nemôže jesť pes?
Pridané: 25.04.2018

Zelenina môže byť skvelým doplnkom stravy vášho psa, nielen keď je zdravý, ale aj v prípade choroby. Pes ako všežravec dokáže rovnako dobre tráviť zeleninu ako aj mäso. Mnoho výživových poradcov verí že pre zdravie psa je dôležité podávať mu obe tieto zložky potravy.

viac
Pes adolescent
Pridané: 09.03.2018

Čo očakávať počas veku adolescencie u psa? Adolescencia je vek, kedy pes prestáva byť šťeňaťom a stáva sa tínedžerom. V článku nájdete 6 dôležitých faktov, ktoré by ste mali vedieť o psovi adolescentovi.

viac
Deti a psy: Ako ich držať v bezpečí?
Pridané: 09.03.2018

Kombinácia detí a psov vo Vašej rodine môže byť fantastická a hriať pri srdci, ale môže predstavovať aj devastujúcou tragédiu. Tu je návod, ako zabepečiť tú pozitívnu stránku a nie negatívnu.

viac
Ako zistiť, ako sa Váš pes cíti?
Pridané: 22.01.2018

V druhej časti úryvku z najnovšej knihy Denisa Fenzi´s: Za základmi - Odomknite správanie Vášho psa, sa vysvetľuje, ako emócie Vášho psa ovplyvňujú jeho schopnosť učiť sa. Tentokrát sa budeme zaoberať tým, ako zistiť, čo a ako sa cíti Váš pes.

viac
Ako emócie ovplyvňujú život psa
Pridané: 08.01.2018

Výňatok z najnovšej knihy Denisa Fenzi´s: Za základmi - Odomknite správanie Vášho psa, vysvetlenie, ako emócie Vášho psa ovplyvňujú jeho schopnosť učiť sa.

viac
Šteňa a hryzenie
Pridané: 07.11.2017

Schopnosť alebo tendencia psa dobre kontrolovať silu svojich zubov sa rozvíja, keď je ešte šteňaťom. Naučte sa, ako pomôcť vášmu šteňaťu osvojiť si túto cennú zručnosť.

viac
Výcvik psa na signály rukou
Pridané: 25.10.2017

Keď som bola malé dievča, moji rodičia ma zvykli vysadiť v Milwaukee Coliseum každý január v posledný deň veľkej psej šou. Strávila som väčšinu dňa v stanoch s výhľadom na cviky poslušnosti, ako očarovaná dobre trénovanými psami v úzkej spolupráci so svojim pánom. Obzvlášť som bola ohromená cvikmi, kde sa používali signály rukou v pokročilej kategórii.  Úžasné, myslela som si,...

viac
Stráca Váš starnúci pes sluch?
Pridané: 19.10.2017

Ak máme to štastie, že sa nám psíky dožijú dôchodkového veku, väčšina z nich môže v tomto čase strácať sluch, čo môže z rôznych dôvodov zapríčiniť aj ich smrť. V článku je popísaných 5 vecí, ktoré môžete robiť, keď Váš starnúci pes začne strácať sluch.

viac
Ako zastaviť psa od obžúvania topánok
Pridané: 19.10.2017

Skoro na každú výzvu v psom správaní, je tu najmeneť päť relatívne jednoduchých vecí, ktoré môžete  urobiť, aby ste znížili počet kritických okamihov a redukovali opätovné objavenie nežiadúceho správania. "Akčný plán" je novodobý rámec, ktorý vám ponúka päť jednoduchých riešení pre jedno z bežných, neželaných správaní sa psa. Vyberte si, ktorý sa vám najviac páči.

viac
Pravidlá hry s preťahovadlom
Pridané: 18.10.2017

Niektorí tréneri sú proti preťahovaniu sa so psom, argumentujú pritom s dominanciou a agresiou. Novodobí tréneri však rozoznávajú, že pokiaľ sa hráte s preťahovadlom spôsobom, ktorý nevyvoláva nechcené správanie, môže byť táto hra veľmi prínosná. Preťahovanie je dobré cvičenie, ktoré môže posilniť požadované správanie a nemá nič dočinenia s dominanciou. Tu ponúkame pár dôležitých pravidiel pre bezpečnú a prínosnú hru...

viac
10 najdôležitejších veci, ktoré naučiť šteniatko
Pridané: 17.10.2017

Vaše šteniatko sa učí svoje najdôležitejšie zručnosti prostredníctvom množstva vhodných socializačných techník a pozitívneho výcviku. Na túto tému radí cvičiteľka psov Pat Miller.

viac
Ako naučiť psa povel VYMEŇ a ODÍĎ
Pridané: 13.10.2017

Článok sa zaoberá pozitívnou technikou výcviku psa na vymenenie predmetu, ktorý nechcete, aby mal. Trénerka psov Pat Miller, rozpráva o tom, aké výhodné je, aby pes vedel vymeniť a teda aj pustiť to, čo práve drží v zuboch.

viac
Ako naučiť psa povel HĽADAJ
Pridané: 11.10.2017

Čuchacie práce sú skvelým cvičením pre psov! Základná práca s vôňami alebo čuchacie či interaktívne hry dokážu psa vyčerpať rovnako ako ťažké fyzické cvičenie. Skúste to! Radí cvičiteľka psov Pat Miller.

viac
Tri dôvody prečo psy ignorujú naše povely
Pridané: 06.10.2017

Trénerka psov Nancy Trucker v  článku hovorí o tom, ako pomôcť psovi počuť a pochopiť vaše povely tak, aby na ne vedel a chcel odpovedať.

viac
Je Váš pes rozmaznaný?
Pridané: 23.08.2017

„Žiť pohodlne sa nepočíta, byť ctižiadostivý a náročný áno ...“ Autorka článku Pat Miller sa s nami podelila so svojimi názormi a radami na tému rozmaznaných psov.

viac
Zastavte dožadujúce správanie sa Vášho psa
Pridané: 17.08.2017

Niektoré zo psov majú tzv. „dožadujúce“ správanie sa. Pri niektorých psíkoch to môže byť milé, ale pri iných neskutočne otravné a deštruktívne. Naučte svojho psa lepšiu cestu, ako dostať to, čo chce. Môže vám k tomu pomôcť pár rád od chovateľky a cvičiteľky psov Pat Miller, ktoré nájdete v tomto článku.

viac
Ako naučiť psa hygiene
Pridané: 11.08.2017

Na celom svete nie je pravdepodobne pes, ktorý nikdy nemal „nehodu“ na neželanom mieste (v dome, na koberci, ...). Je to neodvratné a nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíte. Ideálny stav je, ak „nehôd“ je len pár, ale čo robíte, keď sa stanú? Možno to záleží od okolností, ale tu ponúkame pár rád ako predísť neželaným „nehodám“ v domácnosti.

viac
Chôdza na voľnom vodítku: Tréning, aby pes neťahal
Pridané: 10.08.2017

Opäť má psík na prechádzke svoju hlavu a ťahá vás  zľava doprava? Známa trénerka a odborníčka na správanie psov Nancy Trucker  v článku rozpráva o tom, ako odstrániť ťahanie psa na vôdzke.

viac
Separačná úzkosť u psov: Symptómy a ako zmeniť správanie psa
Pridané: 01.08.2017

„Psy, ktoré nemôžu ostať o samote, alebo psy, ktoré majú deštruktívne či rušivé správanie, trpia tzv. separačnou úzkosťou a stresom z izolácie. Tieto psy nie sú nevychované,  len potrebujú pomoc.“ (Pat Miller)

viac
Prečo psy kňučia a ako s tým bojovať?
Pridané: 01.08.2017

Kňučanie. Mnohí z psíčkárov to dôverne poznajú.  Zamysleli ste sa však, že kňučanie môže mať viacero príčin?

viac
Ako kŕmiť psa
Pridané: 24.07.2017

Problematika kŕmenia je pomerne obšírna. Preto sa ju pokúsime poňať čo najjednoduchšie a nezahltiť Vás kvantom informácií o tom, čo Váš psík jesť má a čo nie. Zoberme to teda pekne po poriadku.

viac
1 2 >>
Informácie Kde nás nájdete

Za Plavárňou 3

010 08 Žilina

 

Pon-Pia    09:00-17:00

Sob-Ned   ZATVORENÉ

 

+421 918 605 670

info@plnamiska.sk