Výrobcovia / značky

Doprava a platba

Doprava

Vernostné zľavy

Vernostné zľavy

Blog

1 2 3 >>
Najlepšie zimné bundy 2018

Bývate v oblasti, kde sú silné zimy? Radi sa prechádzate so psíkom po zamrznutých a zasnežených lúkach? Tak práve pre vás tu máme hodnotenie zimných oblečení rôznych značiek, ktoré pripravila Nancy Trucker, popredná trénerka psov.

viac
Ako sa spravne starať o zuby Vášho psa

Je čas, aby ste sa naučili niečo o zuboch svojho psa: Ako zdravé zuby vyzerajú a ako im pomôcť aby boli zdravé?

viac
10 ľudských jedál vhodných pre psa

Mnoho bežných jedál v ľudskom jedálničku je vhodných aj pre psa. Nektoré, samozrejme, sú nebezpečné, ako cibuľa, hrozno či čokoláda. Potom tu máme také, ktoré síce nebezpečné nie sú, ale nemali by sme ich psovi dávať napr. zmrzlina alebo slanina. Všeobecne je ľudské jedlo pre psa nevhodné a nezdravé až na výnimky z ktorých vám pár uvádzame v nasledujúcich riadkoch.

viac
Akú zeleninu môže a nemôže jesť pes?

Zelenina môže byť skvelým doplnkom stravy vášho psa, nielen keď je zdravý, ale aj v prípade choroby. Pes ako všežravec dokáže rovnako dobre tráviť zeleninu ako aj mäso. Mnoho výživových poradcov verí že pre zdravie psa je dôležité podávať mu obe tieto zložky potravy.

viac
Pes adolescent

Čo očakávať počas veku adolescencie u psa? Adolescencia je vek, kedy pes prestáva byť šťeňaťom a stáva sa tínedžerom. V článku nájdete 6 dôležitých faktov, ktoré by ste mali vedieť o psovi adolescentovi.

viac
Deti a psy: Ako ich držať v bezpečí?

Kombinácia detí a psov vo Vašej rodine môže byť fantastická a hriať pri srdci, ale môže predstavovať aj devastujúcou tragédiu. Tu je návod, ako zabepečiť tú pozitívnu stránku a nie negatívnu.

viac
Ako zistiť, ako sa Váš pes cíti?

V druhej časti úryvku z najnovšej knihy Denisa Fenzi´s: Za základmi - Odomknite správanie Vášho psa, sa vysvetľuje, ako emócie Vášho psa ovplyvňujú jeho schopnosť učiť sa. Tentokrát sa budeme zaoberať tým, ako zistiť, čo a ako sa cíti Váš pes.

viac
Ako emócie ovplyvňujú život psa

Výňatok z najnovšej knihy Denisa Fenzi´s: Za základmi - Odomknite správanie Vášho psa, vysvetlenie, ako emócie Vášho psa ovplyvňujú jeho schopnosť učiť sa.

viac
Šteňa a hryzenie

Schopnosť alebo tendencia psa dobre kontrolovať silu svojich zubov sa rozvíja, keď je ešte šteňaťom. Naučte sa, ako pomôcť vášmu šteňaťu osvojiť si túto cennú zručnosť.

viac
Výcvik psa na signály rukou

Keď som bola malé dievča, moji rodičia ma zvykli vysadiť v Milwaukee Coliseum každý január v posledný deň veľkej psej šou. Strávila som väčšinu dňa v stanoch s výhľadom na cviky poslušnosti, ako očarovaná dobre trénovanými psami v úzkej spolupráci so svojim pánom. Obzvlášť som bola ohromená cvikmi, kde sa používali signály rukou v pokročilej kategórii.  Úžasné, myslela som si,...

viac
Stráca Váš starnúci pes sluch?

Ak máme to štastie, že sa nám psíky dožijú dôchodkového veku, väčšina z nich môže v tomto čase strácať sluch, čo môže z rôznych dôvodov zapríčiniť aj ich smrť. V článku je popísaných 5 vecí, ktoré môžete robiť, keď Váš starnúci pes začne strácať sluch.

viac
Ako zastaviť psa od obžúvania topánok

Skoro na každú výzvu v psom správaní, je tu najmeneť päť relatívne jednoduchých vecí, ktoré môžete  urobiť, aby ste znížili počet kritických okamihov a redukovali opätovné objavenie nežiadúceho správania. "Akčný plán" je novodobý rámec, ktorý vám ponúka päť jednoduchých riešení pre jedno z bežných, neželaných správaní sa psa. Vyberte si, ktorý sa vám najviac páči.

viac
Pravidlá hry s preťahovadlom

Niektorí tréneri sú proti preťahovaniu sa so psom, argumentujú pritom s dominanciou a agresiou. Novodobí tréneri však rozoznávajú, že pokiaľ sa hráte s preťahovadlom spôsobom, ktorý nevyvoláva nechcené správanie, môže byť táto hra veľmi prínosná. Preťahovanie je dobré cvičenie, ktoré môže posilniť požadované správanie a nemá nič dočinenia s dominanciou. Tu ponúkame pár dôležitých pravidiel pre bezpečnú a prínosnú hru...

viac
10 najdôležitejších veci, ktoré naučiť šteniatko

Vaše šteniatko sa učí svoje najdôležitejšie zručnosti prostredníctvom množstva vhodných socializačných techník a pozitívneho výcviku. Na túto tému radí cvičiteľka psov Pat Miller.

viac
Ako naučiť psa povel VYMEŇ a ODÍĎ

Článok sa zaoberá pozitívnou technikou výcviku psa na vymenenie predmetu, ktorý nechcete, aby mal. Trénerka psov Pat Miller, rozpráva o tom, aké výhodné je, aby pes vedel vymeniť a teda aj pustiť to, čo práve drží v zuboch.

viac
1 2 3 >>
Informácie Sociálne siete Kontakt

Facebook

 

Youtube

Prevádzka a sklad:

plnamiska.sk

Za Plavárňou 3

010 08 Žilina

 

Otváracie hodiny:

Pon - Pia    09:00 - 17:00

Sob - Ned   ZATVORENÉ


+421 918 605 670

info@plnamiska.sk

Copyright 2013 - 2019 © plnamiska.sk