Aptus EFORION olej 200 ml

Aptus EFORION olej 200 ml
Aptus EFORION olej 200 ml
-6%
Dostupnosť
Produkt už nie je v ponuke

Výrobca

Kód produktu
OBC001360

EAN
6432100011572

Aptus EFORION olej 200 ml

 

Prípravok pre psov a mačky, obsahujúci esenciálne mastné kyseliny, podporujúce zdravie kože, srsti a pazúrov.

 

Vlastnosti:

Prípravok obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny v pomeroch vhodných pre zvieratá. Esenciálne mastné kyseliny musia byť zvieraťu podávané v krmive, prípadne ako doplnok krmiva, pretože ich zvieratá nedokážu vyrobiť samostatne v dostatočnom množstve. Mastné kyseliny sú súčasťou imunitného systému psa aj mačky. Ovplyvňujú produkciu protizápalových prostaglandínov a leukotriénov. Mastné kyseliny poskytujú tiež ochranu pred endotoxínmi. U psov a mačiek je najvýraznejším príznakom nedostatku mastných kyselín nerušená funkcia kože. Koža vysychá a olupuje sa, srsť je bez lesku a nadmerne vypadáva.

 

Návod na použitie: Prípravok sa používa ako prostriedok k udržaniu dobrej kondície kože, srsti a pazúrikov. Doplnky stravy obsahujúcej mastné kyseliny sú nutné zvlášť pri kŕmení nízkotučnou diétou, napríklad pri podávaní určitých typov suchého krmiva. Prípravok sa rovnako používa ku zlepšeniu kvality srsti, ochrane kože a obmedzenia jej olupovania.

 

Dávkovanie:

Pri poruchách kože, srsti či pazúrikov, ďalej u ťarchavých sučiek a rastúcich šteniatok na 3 kg hmotnosti jedenkrát denne, podávajte priamo do tlamy alebo zamiešajte do krmiva.

 

Malé plemená psov 2 – 3 ml

Stredné plemená psov 5 – 6 ml

Veľké plemená psov 8 – 12 ml

Mačky 1 – 2 ml.

 

Udržiavacie dávky sú polovičné, tzn. 0,5 ml na 3 kg hmotnosti jedenkrát denne. Olej sa dávkuje po kvapkách: 10 kvapiek = 0,5 ml.

 

Upozornenie: V prípade, že sa zviera škrabe, má na koži viditeľné lezie (pupienky, škvrny, krusty a pod.) alebo stráca srsť, kontaktujte Vášho veterinára. Odporúča sa, aby príčinu kožných ťažkostí zistil veterinár. Veterinárneho lekára kontaktujte tiež v prípade, že máte podozrenie na zápal kože (dermatitídu) alebo ak sa kožné príznaky pri podávaní prípravku sa nezlepšujú.

 

Obsah živín: Sušina 98,5% Tuk 87,6% Energetická hodnota 3,3 j./kg

Doplnkové látky z premixu: Vitamín E 7,5 mg/ml (ako tokoferol alfa 6,8 mg/ml) 1 ml oleja obsahuje 238,1 mg kyseliny  linolovej (LA), 98,3 mg kyseliny alfalinolenovej (ALA), 7,5 mg kyseliny gamalinolenovej (GLA), 3,4 mg kyseliny eikosapentanovej (EPA) a 2,2 mg kyseliny dokosahexanovej (DHA). 

 

Zloženie: Repkový olej 88%, olej z pupalky dvojročnej 9,18%, rybí olej 2%, prídavok vitamínov 0,82%, antioxidačný prípravok 0,01%.