Podstielky

Aké sú vaše nároky na podstielku do mačacieho záchodu? Bezprašnosť, pohlcovanie zápachov, zníženie rizika choroboplodných zárodkov, možnosť podstielku kompostovať či spláchnuť do toalety? V ponuke nášho chovateľského e-shopu nájdete dva typy podstielok pre mačky: silikátové a prírodné.

Aký je medzi nimi rozdiel? Silikátové podstielky pre mačky majú tvar kryštálikov, sú bezprašné – čo ocenia najmä alergici v domácnosti – a výborne pohlcujú zápach aj znižujú riziko výskytu choroboplodných zárodkov. Čo ocenia nielen ľudia, ale i samotné mačky.

Podstielka zo silikátu však nie je vhodná na kompostovanie či splachovanie, a tak sa musí zahadzovať do zmesového odpadu. Výhodou silikátových podstielok je tiež nízka spotreba – bez zápachu vydržia 4 týždne a v porovnaní s hrudkujúcimi podstielkami jej spotrebujete približne o polovicu menej.

A čo rastlinné podstielky? V našej ponuke nájdete prírodné podstielky Velvet, ktoré sú vyrábané z tofu. Majú výborné absorpčné vlastnosti, sú v tvare drobných peliet a môžete ich spláchnuť v toalete alebo nechať rozložiť v komposte.

V našej ponuke nájdete silikátové podstielky pre mačky značky DUVO s neutrálnou vôňou, s vôňou jablka alebo vôňou levandule. Rastlinné podstielky do mačacích toaliet máme od značky Velvet a sú vyrobené z tofu. Rovnako ich nájdete neparfumované, ale tiež s vôňou zeleného čaju alebo čierneho uhlia a bambusu.