Tréningové pomôcky

Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja šteniatko. Aj takto môžeme parafrázovať dôležitosť tréningu každého psa. Hoci nikdy nie je neskoro, čím skôr s výcvikom začnete, tým jednoduchšie to bude. K rýchlejšiemu dosiahnutiu želaného správania vášho psíka vám pomôže nielen vytrvalosť, ale i tréningové pomôcky.

Medzi účinné tréningové metódy pri výcviku psa patrí odmeňovanie. Aby ste mali maškrtu pre štvornohého cvičenca neustále po ruke, máme pre vás pamlsovníky. Vrecúška na maškrty pre psy, ktoré si môžete povesiť napríklad na opasok. Alternatívou za pamlsovníky, resp. maškrty sú zas klikre. S klikrami – ako napovedá názov – klikáte a tento zvuk psovi signalizuje, že urobil, čo sa od neho očakávalo.

Medzi tréningovými pomôckami pre psa nájdete tiež náhubky a ohlávky. Práve ohlávky sú skvelou pomôckou pri výcviku psov, ktoré ťahajú, sú staršie a nevychované či agresívnejšie. Cvičíte psa obranára? Na tomto tréningu oceníte prítomnosť pomôcky pešek. Pešky pre psa – u nás máme kožené i jutové – sú určené ako preťahovadlo či práve na výcvik bránenia. 

V našom chovateľskom obchode nechýbajú ani rôzne píšťalky a aporty pre psy. Myslíte to s tréningom svojho psíka vážne? Navštívte našu výcvikovú halu pre psov v Žiline, ktorú si môžete prenajať alebo absolvovať kurz poslušnosti alebo agility kurz s našimi inštruktormi.